AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITIMI YAPILDI

İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanın Geçici koruma Kapsamındaki Suriyelilere Yardım sağlanması için Türkiye’ye Destek Projesi kapsamında ilimize gönderilen 1 (bir )adet Akülü tekerlekli sandalye yapılan ziyaret ile ihtiyaç Sahibine teslim edildi.

Göç İdaresi genel Müdürlüğü tarafından Gerede ilçesinde ikamet eden Suriye uyruklu Geçici Koruma altında bulunan ihtiyaç sahibi için gönderilen 1 adet akülü tekerlekli sandalye teslimi için 06.04.2017 tarihinde Bolu İl Göç İdaresi Müdür V. Uğur YETKİN, İl Göç Uzman Yardımcıları Serhat AYDIN ve Yıldız UZAN ve Tercüman Rahmi AKDUMAN ‘ın katılımıyla ziyaret gerçekleştirildi.

Gerede ilçesinde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara yardımcı olan barınma ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlar karşısında onlara yol gösteren Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Baki SUNGUR ve Yıldırım Beyazıt Cami imamı Muhsin YİĞİT ihtiyaç sahibi aileye yapılan ziyarete katılım sağladı.

Aileye yapılan ziyaret ile Genel Müdürlüğün gönderdiği Tekerlekli Sandalye Teslim edildi. Tekerlekli sandalyesi olmadığı için evden çıkamayan yabancı ,şimdi rahatça hareket edebileceği için çok mutlu olduğunu söyleyerek teşekkürlerini ve minnettarlığını ifade etti.Yapılan ziyaretin ardından aile ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Kayıt: 11.4.2017
Güncelleme:11.4.2017
Paylaş


WS05