BOLU’DA ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI      Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak da bilinen 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Bolu’da da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Anıtpark’ta düzenlenen törenin ardından göçmen aileler evlerinde ziyaret edildi.
 
      Uluslararası Göçmenler Günü Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Törene Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, kutlama komitesi ile göçmen aileler katıldı.
 
      Anıtpark’ta düzenlenen program, Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin ile İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.
 
      Anıtpark’ta düzenlenen programın ardından İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem ve Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ile Göç Müdürlüğü personelinin katılımıyla göçmen ailelerinin ziyareti ile devam etti.
 
      İlk olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadın Öğrenciler Hafızlık Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Aysha Al-Barghash’ın ailesi ziyaret edildi. Aileden bilgiler alan İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem tarafından ailenin bir ihtiyacı ve isteği olup olmadığı  soruldu.
 
      Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Farooq Fouad Al-Barghash, “Türkiye’yi karıştırmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklar. Bunun için her zaman dua ediyoruz. Keşke bizleri ve çocuklarımızı da askere alsalar da bu ülke için elimizden geleni yapabilsek” dedi.
 
       Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadın Öğrenciler Hafızlık Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Aysha Al Barghash ise ziyarette şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim okudu.
 
      İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem ve Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert beraberindeki heyet ile ilimizde bulunan Irak, İran, Suriye, Afganistan göçmenlerini evlerinde ziyaret ederek, göçmen günü ile ilgili bilgilendirme yaparak,  sıkıntıları ve ihtiyaçları konusunda görüşleri alındı. Aileler bu ziyaretlerden memnuniyetlerini belirtip daha sık ziyaret edilmek istediklerini ifade ettiler.

Ancak;
 
 
Etkinlik programında planlanan protokol ziyaretleri 17 Aralık 2016 günü Kayseri ilimizde askerlerimize ve vatandaşlarımıza karşı yapılan hain terör saldırısı nedeniyle iptal edilmiştir.

 

 
Kayıt: 6.3.2017
Güncelleme:7.3.2017
Paylaş


WS05